З досвіду використання гри "СТОП насильству!"

05

Jan
2012

Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» для діяльності із підвищення кваліфікації психолого-педагогічних працівників м. Луцька та Волинської області з питань протидії насильству в сім’ї та жорстокому поводженню з дітьми  було надано просвітницько-профілактичну карткову гру «СТОП насильству!».


У рамках представлення й безпосереднього практичного використання  наданої гри, Центром практичної психології та соціальної роботи управління освіти Луцької міської ради та представництвом Українського фонду «Благополуччя дітей» у Волинській області 13 та 20 грудня 2011 р. у місті Луцьку були проведені інформаційно-методичні семінари, присвячені:

  • формуванню та вдосконаленню в психолого-педагогічних працівників уявлень та знань про феномен насильства в сім’ях;
  • розкриттю питань, пов’язаних із законодавчим забезпеченням вирішення цієї гострої соціальної проблеми;
  • розробці дієвих форм та методів попередження та подолання цих ганебних явищ у суспільному житті.


Ці методичні семінари проходили на базі ДНЗ №2 та ЗОШ №3 міста Луцька. Їх учасниками стало 26 практичних психологів загальноосвітніх та дошкільних закладів, 28 шкільних соціальних педагогів, а також співробітники Центру практичної психології та соціальної роботи управління освіти Луцької міської ради.


У ході зацікавленої розмови керівником Волинської обласної філії    УФ «Благополуччя дітей», доцентом кафедри соціальної педагогіки ВНУ  ім. Лесі Українки Валерієм Петровичем були представлені інформаційні матеріали, що стосуються насильства в сім’ї в світі та Україні, підготовлені Світланою Павлиш, експертом з питань запобігання  насильству Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні ПРОООН-ЄС, доповнені статистичними даними та конкретними випадками, що стосуються Волинської області та м. Луцька, наданими начальником міської Служби у справах дітей Федором Шульганом. Ефективна робота організаторів та учасників на цих методичних семінарах відбувалася із використанням інформаційних презентацій, підготовлених керівниками та фахівцями ВГЦ «Волонтер» Тетяною Журавель, Тетяною Лях та Ольгою Нікітіною.


Дискусії фахівців, обмін думками та представлення власного досвіду роботи, у яких взяли участь керівник центру Матвійчук О.С., методист Курило Л.С., були спрямовані на вироблення конкретних рекомендацій щодо мінімізації та подолання наслідків насильства в родинах, опрацюванню реальних випадків із практики роботи соціально-психологічної служби системи освіти, налагодженню взаємодії органів і служб у сфері протидії насильству.


Такі інформаційно-методичні заходи були доречними та вчасними ще й тому, що Луцька міська рада напередодні прийняла «Програму соціально-правового захисту дітей на період 2012-2016 рр.», складовою частиною якої є протидія насильству та жорстокому поводженню із дітьми в родинах лучан.


Використання просвітницько-профілактичної карткової гри «СТОП насильству!», п’ятдесят комплектів якої надано Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» для фахівців Волині, сприяло тому, що ці заходи вигідно вирізнялися конкретикою та динамізмом.


Після семінарів кожен із учасників отримав для свого навчального закладу карткову гру «СТОП насильству!», а також комплекти інформаційних матеріалів інформаційної кампанії «Брудний дотик» (УФ «Благополуччя дітей»), для подальшої роботи із педагогічними колективами та батьківською громадськістю у своїх начально-виховних закладах.
 


Інформацію підготував В.С. Петрович 

         


назад до списку новин
Прокоментувати цей запис
Тут ще немає коментарів

 

Введіть код, який вказаний на зображенні 

e-mail: ten_z@ukr.net

м. Київ,
вул. Довженка, 2, кім. 53
(у приміщенні Київського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді)