Круглий стіл «Фонд розвитку громадянського суспільства: як використати кращий міжнародний досвід для України»

31

Jan
2012

 

31 січня 2012 року у м. Києві відбувся круглий стіл «Фонд розвитку громадянського суспільства: як використати кращий міжнародний досвід для України».

IMG031

Участь у заході взяли: Віталій Кулик,    заступник    керівника    Головного управління конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України, Наталія Борджелі, Міжнародний центр некомерційного права (США), Катерина  Хаці-Міцева-Еванс,  Європейський  центр некомерційного права (Угорщина), Максим Лациба (УНЦПД), Анастасія  Красносільська (УНЦПД). Участь у заході також взяли представники центральних органів виконавчої влади, Адміністрації Президента України, міжнародні експерти та представники громадськості. Також участь у круглому столі взяла заступник голови ради Всеукраїнського громадського центру "Волонтер", к. пед. наук, доцент Тетяна Лях.

Створення в Україні Фонду розвитку громадянського суспільства допоможе підтримати спроможність громадян організовуватися та вирішувати соціальні проблеми. Про це у ході круглого столу  повідомив Максим Лациба, керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень. «Такі фонди діють у Хорватії, Албанії, Естонії, Угорщині та Азербайджані. Вони є дієвим інструментом держави для створення сприятливих умов розвитку громадських ініціатив. Фонди на конкурсній основі підтримують як проекти неприбуткових організацій, так і їх організаційний розвиток», - зазначив М.Лациба.

«Завданнями Фонду розвитку громадянського суспільства в Україні мають стати як власне надання фінансової підтримки громадським ініціативам, так і аналітичне і методичне забезпечення діяльності органів влади щодо розвитку громадянського суспільства», - повідомила Анастасія Красносільська, Український незалежний центр політичних досліджень.

Як зазначають експерти, за будь-якого правового статусу фонду важливо передбачити участь незалежних громадських експертів у визначенні пріоритетів фінансової підтримки та визначення переможців конкретних конкурсів.

Україна вже має позитивний досвід роботи державних фондів підтримки приватних та місцевих ініціатив, а саме: Українського фонду підтримки підприємництва та Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні.

Учасники круглого столу також наголосили, що доцільно закріпити за Фондом такі джерела фінансування як надходження від приватизації, акцизів на гральний бізнес, алкогольні і тютюнові вироби тощо. Фонд також має мати право залучати благодійні внески та добровільні пожертви, на договірних засадах об’єднувати кошти органів місцевого самоврядування для надання фінансової підтримки ІГС.


назад до списку новин
Прокоментувати цей запис
Тут ще немає коментарів

 

Введіть код, який вказаний на зображенні 

e-mail: ten_z@ukr.net

м. Київ,
вул. Довженка, 2, кім. 53
(у приміщенні Київського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді)