Профілактика ВІЛ/СНІД та ризикованої поведінки серед неповнолітніх в установах пенітенціарної системи України

11

Jun
2012

Як ми СІЗО та Прилуцьку виховну колонію підкорюємо


З 1 січня 2012 року ВГЦ «Волонтер» за підтримки Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні розпочав реалізацію проекту «Профілактика ВІЛ/СНІД та ризикованої поведінки серед неповнолітніх в установах пенітенціарної системи України». Проект триватиме до 31 липня 2012 року, однак ми сподіваємося на його продовження.

 

Основною метою даного проекту є профілактика ВІЛ та ризикованої поведінки серед неповнолітніх, які перебувають у Київському СІЗО та Прилуцькій виховній колонії.

 

Протягом всього часу реалізації проекту соціальні працівники та волонтери Центру декілька разів на тиждень відвідують Київське СІЗО та Прилуцьку колонію, проводять цикл занять для підлітків.

 

У той же час, на базі Прилуцької виховної колонії засуджені неповнолітні можуть бути не просто учасниками програми, а й мають можливість стати  безпосередніми її реалізаторами. Так, у лютому 2012 року на базі двох відділень колонії було відібрано дві групи підлітків-лідерів, які забажали спробувати себе у ролі волонтерів, пройти відповідну підготовку та передавати отримані у ході навчання знання своїм одноліткам.

 

Основними темами занять є: волонтер та волонтерування; форми і методи роботи волонтера з засудженими у межах виховної колонії; здоров’я як цінність; профілактика ВІЛ-інфікування; формування безпечної щодо інфікування ВІЛ поведінки (у контексті попередження ризикованої сексуальної поведінки) тощо. Всього у процесі підготовки до волонтерування та поширення корисних знань серед своїх однолітків засуджені підлітки розглядають 12 тем, і неабияке значення під час занять має відпрацювання навичок проведення підлітками занять з елементами тренінгу та складання програми занять для своїх однолітків – інших засуджених у ВК.

 

За час реалізації проекту станом на 1.06.2012 р. на базі виховної колонії було підготовлено 18 волонтерів, які вже проводять заняття у своїх відділеннях, а також охоплено заняттями більш ніж 190 засуджених підлітків.

 

Атмосфера занять є надзвичайно позитивною, використовуються активні та інтерактивні методи навчання, підлітки завжди з нетерпінням чекають наступних занять, прагнуть якомога активніше себе проявляти та демонструвати власні досягнення.  

 

Сподіваємося, що активна участь у програмі дасть можливість ув’язненим СІЗО та засудженим колонії  не лише сформувати базу знань, що сприятиме збереженню ними свого  здоров’я у межах пенітенціарної системи, а й вплине на їх установки, переконання щодо власного способу життя та сприятиме побудові позитивної життєвої перспективи і після звільнення.


назад до списку новин
Прокоментувати цей запис
Тут ще немає коментарів

 

Введіть код, який вказаний на зображенні 

e-mail: ten_z@ukr.net

м. Київ,
вул. Довженка, 2, кім. 53
(у приміщенні Київського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді)