Тренінги з питань попередження жорстокого поводження з дітьми

11

Jul
2012

Тренінги з питань попередження жорстокого поводження з дітьми

 

У квітні та липні 2012 року відбулись два етапи навчальних тренінгів з питань попередження жорстокого поводження з дітьми, учасниками яких стали залучені спеціалісти служб у справах дітей районів м. Києва, працівники (психологи та соціальні педагоги) центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та Центру екстреної допомоги дітям, які зазнали насильства при Притулку для дітей №1 ССД КМДА.

 

Організаторами тренінгів виступили Служба у справах дітей Київської міської державної адміністрації та Всеукраїнський громадський центр "Волонтер".

 

Метою першого тренінгу було підвищення поінформованості учасників з базових питань попередження та подолання жорстокого поводження з дітьми, а також раннього виявлення цього явища (зокрема, індикаторів та шляхів).

 

Метою другого тренінгу стало визначення можливостей та нормативно-правового забезпечення міжвідомчого партнерства у попередженні та подоланні жорстокого поводження з дітьми, а також розгляд технології ведення випадку.

 

Загалом у ході циклу тренінгів було розглянуто такі питання:  сутність жорстокого поводження з дітьми, його види та чинники виникнення цього феномену; наслідки різних видів насильства для дітей різного віку; індикатори та шляхи виявлення жорстокого поводження з дітьми (ЖПД); особливості побудови бесіди з батьками як способу виявлення фактів ЖПД; специфіка опитування дитини щодо виявлення фактів жорстокого поводження з нею; нормативно-правове забезпечення попередження та подолання ЖПД; міжвідомча взаємодія у  попередженні та подоланні ЖПД; технологія ведення випадку (повідомлення, оцінка, планування, моніторинг, закриття випадку).

 

Тренерами під час заходів були:

Вовк Володимир, головний спеціаліст Служби у справах дітей КМДА;

Журавель Тетяна, голова виконкому, координатор проектів, майстер-тренер Всеукраїнського громадського центру "Волонтер".

 

Загалом наприкінці другого тренінгу учасники зазначили про те, що їх очікування від навчання були реалізовані, а також акцентували на необхідності впровадження системи навчальних тренінгів для фахівців, залучених до попередження жорстокого поводження з дітьми та надання послуг дітям та їх сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

 

У ході тренінгів використовувались матеріали публікацій Центру «Волонтер», що розміщені ТУТ.

 

Фотозвіт про проведення тренінгів можна переглянути на нашому сайті:

 

Перший тренінг (квітень, 2012);

 

Другий тренінгипень, 2012).

 

 


назад до списку новин
Прокоментувати цей запис
Тут ще немає коментарів

 

Введіть код, який вказаний на зображенні 

e-mail: ten_z@ukr.net

м. Київ,
вул. Довженка, 2, кім. 53
(у приміщенні Київського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді)