Програма Волонтери ООН в Україні

Програма Волонтери ООН – це організація ООН, створена Генеральною Асамблеєю в 1970 році, з метою сприяння глобальному розвитку та забезпечення миру на вимогу країн-членів. Вона мобілізує кваліфікованих волонтерів ООН та заохочує людей до активного волонтерства в їхніх країнах. ПВ ООН адмініструється Програмою Розвитку ООН та здійснює свою діяльність через офіси ПРООН у всьому світі.

7,300 кваліфікованих та досвідчених жінок та чоловіків близько 160 національностей працюють щорічно в країнах, що розвиваються як волонтери ООН. З 1971 року понад 30 000 волонтерів ООН працювали в 140 країнах світу. На сьогодні близько 70%  волонтерів є громадянами країн, що розвиваються, тоді як решта - з розвинених країн. 

Що вони роблять? Вони працюють в галузі технічної співпраці з урядами, в сфері гуманітарної допомоги, реабілітації, забезпечення прав людини та  виборчих і миробудівничих процесів. Вони є професіоналами, що працюють на рівних умовах. Вони слухають та дискутують, вчать та проводять тренінги, сприяють та допомагають. Волонтери також діляться та обмінюються ідеями, навиками та досвідом.

В якому секторі вони працюють? Вони працюють в галузі технічної співпраці з урядами, в сфері гуманітарної допомоги, реабілітації, забезпечення прав людини та  виборчих і миробудівничих процесів. Вони є професіоналами, що працюють на рівних умовах. Вони слухають та дискутують, вчать та проводять тренінги, сприяють та допомагають. Волонтери також діляться та обмінюються ідеями, навиками та досвідом.

Де вони працюють? Протягом років волонтери працювали в понад 140 країнах світу. Сьогодні  волонтерська служба проходить у Африці - 40%, Азії та Океанії – 26% та Центрально-Східній Європі – 15 %, решта в Арабських країнах, на Карибах та в Центральній і Південній Америці. 30% волонтерів працюють в найбідніших і найменш розвинених  країнах світу. Половина працює далеко за межами столичних міст, дуже часто у віддалених містах та селах. Така праця надається згідно необхідних потреб та завдяки відданості і самовіддачі волонтерів.   

Програма «Волонтери ООН» (ВООН) була заснована в Україні в 1993 році з метою сприяння міжнародним зусиллям, спрямованим на побудову демократичної політики уряду, а також з метою залучення громадськості в співпраці з Програмою розвитку ООН в Україні до роботи з громадянським суспільством та підтримки волонтерства з метою розвитку.

Починаючи з 1993 року програма ВООН в Україні залучила до роботи 89 волонтерів (29 жінок і 60 чоловіків), з них 69 - для роботи за кордоном.

Прокоментувати цей запис
Тут ще немає коментарів

 

Введіть код, який вказаний на зображенні 

e-mail: ten_z@ukr.net

м. Київ,
вул. Довженка, 2, кім. 53
(у приміщенні Київського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді)