Про проект

«Відпрацювання системи надання профілактичних послуг підліткам груп ризику та підліткам, уразливим щодо інфікування ВІЛ»

 

За підтримки Представництва ЮНІСЕФ в Україні та Європейського Союзу

                                                                     

 

 

 

 

 Виконавче резюме проекту

 

Мета проекту: попередження поширення ВІЛ-інфекції серед підлітків груп ризику та підлітків, уразливих щодо інфікування ВІЛ, на рівні мм. Києва та Білої Церкви шляхом:
-   налагодження, оптимізації та ефективної координації системи ВІЛ-профілактичної роботи з даною категорією підлітків;
-   забезпечення їх доступу до добровільного консультування та тестування на ВІЛ й отримання інших консультативних, просвітницько-профілактичних та медико-соціальних послуг, спрямованих на профілактику ВІЛ.
 
Тривалість:
1.10.2012 – 31.03.2015 рр.
 
Напрямки, на яких зосереджується проект:
 • Удосконалення координаційного механізму надання послуг уразливим підліткам та ПГР;
 • Підвищення компетентності фахівці, залучених до системи надання послуг уразливим підліткам та ПГР;
 • Мотивування уразливих підлітків та ПГР до зміни ризикованої поведінки щодо інфікування ВІЛ, а також звернення за отримання консультативних, просвітницько-профілактичних, медико-соціальних послуг та послуг з ДКТ.
 
 
Очікувані результати:
1.  Удосконалено координаційний механізм на рівні мм. Києва та Білої Церкви щодо надання консультативних, просвітницько-профілактичних, медико-соціальних послуг та послуг з ДКТ для ПГР та уразливих підлітків.
2.  Розроблено та відпрацьовано на рівні мм. Києва та Білої Церкви механізм ефективної переадресації ПГР та уразливих підлітків та, за потреби, їх супроводу для отримання консультативних, просвітницько-профілактичних, медико-соціальних послуг та послуг з ДКТ.
3.  Підвищено компетентність працівників кримінально-виконавчої служби, майстрів виробничого навчання та психологів ПТНЗ, інспекторів КМСД та спеціалістів ССД, ЦСССДМ міст Києва та Білої Церкви з питань: надання підліткам інформаційно-консультативних послуг у контексті профілактики ВІЛ, ІПСШ, наркоманії тощо; здійснення ефективної переадресації для отримання консультативних, просвітницько-профілактичних, медико-соціальних послуг та послуг з ДКТ.
4.  Впроваджено систему мотиваційних консультацій  (групова форма, щонайменше 7 зустрічей та індивідуальна форма, щонайменше 3 зустрічі) підлітків – представників цільових груп проекту – на рівні міст Києва та Білої Церкви як інструмент формування їх мотивації до зміни ризикованої поведінки, а також звернення за отримання консультативних, просвітницько-профілактичних, медико-соціальних послуг та послуг з ДКТ.
5.  Розроблено та впроваджено на базі Прилуцької виховної колонії, а також 10 ПТНЗ м. Києва та 4 ПТНЗ м. Біла Церква модель роботи груп лідерів-волонтерів з числа цільової групи за принципом «рівний-рівному», що, за результатами пілотування, буде погоджено відповідними міністерствами та відомствами, рекомендовано для впровадження у інших регіонах України.
6.  Розроблено кишеньковий довідник для дітей, які звільняються з виховних колоній, щодо медико-соціальних та інших послуг для цієї категорії підлітків на рівні громади.
 
 
Передбачувані бенефіціарії:
 
1.     Підлітки груп ризику щодо інфікування ВІЛ та уразливі підлітки наступних категорій (орієнтовна загальна кількість станом на 1.08.2012 – 8 850 осіб):
 • учні 10 ПТНЗ м. Києва та 4 ПТНЗ м. Білої Церкви (загальна кількість підлітків, які навчаються у цих ПТНЗ станом на 1.08.12 – близько 7 000 осіб);
 • неповнолітні підлітки, які виховуються в сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах, або\та є бездоглядними, та знаходяться на обліку в ССД мм. Києва та Білої Церкви (загальна кількість станом на 1.08.12 – близько 200 осіб);
 • неповнолітні, які стоять на обліку в КВІ мм. Києва та Білої Церкви (загальна кількість станом на 1.08.12 близько 100 осіб);
 • неповнолітні, які стоять на обліку в КМСД мм. Києва та Білої Церкви (загальна кількість станом на 1.08.12 близько 1250 осіб);
 • ув’язнені та засуджені неповнолітні Прилуцької ВК (загальна кількість станом на 1.08.12 близько 250 осіб) та Київського слідчого ізолятору (35 осіб).
2.     Працівники ПТНЗ, ССД, КМСД, КВІ мм. Києва та Білої Церкви, пенітенціарних установ для неповнолітніх, залучених до проекту, а також інших державних та громадських організацій, які дотичні до надання  інформаційних, просвітницько-профілактичних та медико-соціальних послуг ПГР та підліткам, уразливим щодо інфікування ВІЛ (загальна кількість – близько 200 осіб).
 
Основні партнери:
 

 

 • Державна пенітенціарна служба України;
 • Міністерство внутрішніх справ України, Управління кримінальної міліції у справах дітей;
 • Управління державної пенітенціарної служби в м. Києві та Київській обл.;
 • Управління державної пенітенціарної служби у Чернігівській обл.;
 • Кримінальна міліція у справах дітей Київської міської державної адміністрації (КМДА);
 • Служба у справах дітей КМДА;
 • Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
 • Управління професійної освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (КМДА);
 • Державний заклад «Навчально-методичний кабінет професійно-технічної освіти у Київській області».

 

Прокоментувати цей запис
Тут ще немає коментарів

 

Введіть код, який вказаний на зображенні 

e-mail: ten_z@ukr.net

м. Київ,
вул. Довженка, 2, кім. 53
(у приміщенні Київського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді)