Попередження конфліктів та злочинів на ґрунті ненависті та формування толерантності у взаєминах в середовищі підлітків та молоді

 Загальна мета:

 

Формування у підлітковому та молодіжному середовищі толерантності у взаєминах, зменшення рівня соціальної напруги та правопорушень на фоні збройного конфлікту в Україні.

 

Географія проекту:

Київська обл. (м. Київ), Харківська обл., Дніпропетровська обл. (мм. Дніпропетровськ, Кривий Ріг); Запорізька обл. (мм. Запоріжжя, Мелітополь та Бердянськ), Луганська обл. (мм. Северодонецьк, Старобільськ, Білоукраїне, Новопсков).

 

Очікувані результати співробітництва:

1.      Розроблено та відпрацьовано зі спеціалістами  Програму формування толерантності та попередження конфліктів та злочинів на ґрунті ненависті, яку реалізують мультидисциплінарні команди, що складаються з працівників ЗОШ, ПТНЗ, КМСД, КВІ, ЦСССДМ, СПЦ, з підлітками на трьох рівнях профілактики (первинна із загалом учнівської молоді, вторинна – підлітки, схильні до правопорушень, та підлітки, які були внутрішньо переміщені), третинна – підлітки, які за рішенням суду перебувають на обліку у КВІ).

2.      Здійснено інформаційно-методичне забезпечення спеціалістів СПЦ у напрямі роботи з підлітками, у тому числі – тими, хто перебуваю у конфлікті із законом.

3.      Безпосередньою профілактичною роботою (тренінгові корекційно-профілактичні програми) охоплено:

·           підлітків, які є внутрішньо переміщеними, та відвідують СПЦ, а також є учнями ПТНЗ у регіонах реалізації проекту;

·           підлітків, які перебувають на обліку у КВІ/КМСД у регіонах реалізації проекту;

·           загал учнів підліткового віку ЗОШ та ПТНЗ у регіонах реалізації проекту.

 

Компоненти проекту:

І. Інструментальний

Розроблення та впровадження Програми формування толерантності та попередження конфліктів та злочинів на ґрунті ненависті, що буде реалізовуватись у регіонах впровадження проекту у партнерській взаємодії з кримінальною міліцією у справах дітей (далі – КМСД), кримінально-виконавчими інспекціями (далі – КВІ), загальноосвітніми та професійно-технічними навчальними закладами (далі ЗОШ та ПТНЗ), центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – ЦСССДМ) та суспільно-профілактичними центрами (далі – СПЦ):

·           Розроблення робочою групою, створеною на базі Управління КМСД МВС України, Програми, що буде складатися з таких блоків: попередження конфліктів, правопорушень та управління гнівом; розвиток культури комунікації та добросусідства; формування толерантності.

·           Апробація програми серед підлітків та спеціалістів (на базі ВГЦ «Волонтер» у м. Києві): з підлітками програма буде апробована у ході поточної роботи на базі Центру; зі спеціалістами: 3 триденних апробаційних тренінги  (по одному для кожної категорії спеціалістів: СПЦ та ЦСССДМ; ЗОШ та ПТНЗ; КМСД та КВІ); 1 загальний тренінг для мультидисциплінарної команди. 

·           Внесення рекомендацій, поправок та змін до тренінгової Програми та її друк.

·           Проведення 6 триденних навчальних семінарів-тренінгів у м. Києві для спеціалістів (по 2 на кожну групу спеціалістів): (1) два заходи для працівників суспільно-профілактичних центрів (СПЦ) та ЦСССДМ, партнерських громадських організацій у регіоні; (2) два заходи для працівників закладів освіти (ЗОШ та ПТНЗ); (3) два заходи для працівників КМСД та КВІ.

·           Проведення 2 одноденних тренінгів для працівників мультидисциплінарних команд з регіонів з метою відпрацювання взаємодії та напрацювання планів реалізації розробленої Програми у регіонах.

Перший тренінг у м. Харкові для працівників залучених організацій Харківської та Луганської областей; другий тренінг у м. Дніпропетровську для працівників залучених організацій Запорізької та Дніпропетровської областей.

 

ІІ. Інформаційно-методичний

Підтримка спеціалістів, які працюють з підлітками та їх батьками  на базі СПЦ, шляхом організації їх навчання (тренінги, кущові майстер-класи, вебінари та скайп-конференції):

·           Розроблення програми інформаційно-методичної підтримки СПЦ по роботі з підлітками (як внутрішньо переміщеними, так і підлітками, які перебувають у конфлікті із законом).

·           Проведення 1 триденного навчального семінару-тренінгу у м. Києві для спеціалістів СПЦ щодо особливостей роботи з підлітками та інтерактивних методів (на основі тренінгової профілактичної програми «Вчимося бути здоровими»,  що розроблена спільно з ЮНІСЕФ в 2013 році).

·           Проведення по 3 одноденні майстер-класи для двох груп  (всього 6)  спеціалістів з різних областей: для Групи №1 у м. Харків (спеціалісти з СПЦ з Харківської та Луганської областей) та Групи №2 у м. Дніпропетровськ (спеціалісти з СПЦ з Дніпропетровської та Запорізької областей), – з метою відпрацювання інтерактивних методів роботи з підлітками (театр-форум, настільні ігри, кейс-стаді, казкотерапія тощо).

·           Організація та проведення по 1 вебінару/скап-конференції (всього 12) з усіма СПЦ щодо успішних практик та труднощів, що виникають під час роботи з підлітками.

 

ІІІ. Практичний

Безпосередня робота з підлітками, які перебувають на обліку у КМСД та КВІ м. Києва, а також спеціалістами СПЦ у інших регіонах впровадження проекту:

·           Апробація та реалізація Програми формування толерантності та попередження конфліктів та злочинів на ґрунті ненависті.

·           Організація та проведення з даною цільовою групою профілактичних занять щодо формування навичок безпечної щодо здоров′я поведінки та побудови життєвої перспективи.

·           Залучення активних підлітків (лідерів), що стоять на обліку у КМСД до суспільно-корисної волонтерської діяльності (акцій та масових заходів).

Прокоментувати цей запис
Тут ще немає коментарів

 

Введіть код, який вказаний на зображенні 

e-mail: ten_z@ukr.net

м. Київ,
вул. Довженка, 2, кім. 53
(у приміщенні Київського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді)